Masz pytanie? Dzwoń: 604 447 504

(godz. 9.00 -18.00, oprócz niedziel)

Zapisz się na kurs

Kurs Kierownika Wycieczek Szkolnych

internetowy kurs na Kierownika Wycieczek Szkolnych metodą e-learningową

  • A
  • A
  • A

Najczęściej zadawane pytania – przeczytaj zanim zadzwonisz

  • ukończone 18 lat
  • wykształcenie średnie (może być bez matury) – jeżeli jesteś w klasie maturalnej, musisz się z nami skontaktować osobiście pod nr 660 698 294 (od 9 do 18) lub 604 447 504 (od 9 do 18)
  • niekaralność

Dodatkowe warunki (aby móc przejść etap weryfikacji w kuratorium):

  • nauczyciel lub podharcmistrz lub 3 letnie doświadczenie w pracy opiekuńczo-wychowawczej lub dydaktyczno-wychowawczej (te warunki nie są konieczne, aby zrobić kurs)

Kurs składa się z:

  • modułu wykładów (można przerobić go w około 1-2 dni)
  • modułu ćwiczeń pisemnych (należy rozwiązać 4 zadania na podstawie e-booków, które dołączamy do kursu)
  • modułu zajęć praktycznych i egzamin (trwają jeden dzień, umawiasz się na nie samodzielnie z egzaminatorem z danego miasta)

Moduł wykładów, składa się z nagrań audio i wideo oraz testów (w tym testu końcowego składającego się z około 100 pytań z całego kursu). Moduł wykładów można przerobić w około 1-2 dni. Moduł wykładów najlepiej przerobić na przeglądarce Google Chrome.

Ćwiczenia pisemne (4 zadania) realizujesz metodą problemową, tzn. w treści zadania opisany jest problem, który należy rozwiązać na podstawie e-booków, które dołączamy do kursu.

Zajęcia praktyczne i egzamin to jeden dzień, trwają kilka godzin. W czasie zajęć następuje przeszkolenie z pierwszej pomocy, a także omówienie ćwiczeń.

Na zajęcia praktyczne można zapisać się zaraz po rozpoczęciu kursu. W celu umówienia miejsca i czasu zajęć trzeba skontaktować się z egzaminatorem – LINK DO KONTAKTÓW. Zajęcia mogą odbywać się grupowo, ale zdarzają się także indywidualnie.

Należy pamiętać, że do dnia owych zajęć należy mieć zrealizowany moduł wykładów i moduł ćwiczeń pisemnych.

Egzamin nie jest trudny i każdy kursant, który przerobi moduł wykładów i przeczyta aktualne Rozporządzenie poradzi z nim sobie doskonale

Kurs kosztuje 249 zł, w tej cenie zawarte jest wszystko, nie ma żadnych ukrytych opłat

Kliknij w ten LINK i wypełnij swoje dane w formularzu zgłoszeniowym oraz wybierz miasto, w którym masz zamiar odbywać praktykę (miasto w razie potrzeby można zmienić).

Poczekaj na e-maila z zaproszeniem na kurs, w którym będą wszystkie informacje.

Tak, ten kurs jest honorowany w każdym Kuratorium. Nasz kurs jest prowadzony metodą hybrydową tzn. wykłady odbywają się przez Internet, a zajęcia praktyczne na żywo, co powoduje, że nasz kurs spełnia wymogi Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej.

Zadzwoń pod numer 660 698 294 (od 9 do 20), a jeżeli ten numer nie odpowiada możesz zadzwonić na 604 447 504 (od 9 do 20). Odpowiemy na każde nurtujące Państwa pytanie

ZGODA NIE JEST WYMAGANA DLA: PUBLICZNYCH I NIEPUBLICZNYCH PLACÓWEK DOSKONALENIA NAUCZYCIELI

Możesz sprawdzić te informację bezpośrednio na stronie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu lub dzwoniąc do Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji Małgorzaty Sandeckiej – tel. 71 340 63 51

Zapisz się na kurs





    Autorzy kursu

    Beata Domerecka

    Absolwentka Uniwersytetu Jagielońskiego. Dyrektorka szkoły, ekspertka w projektach, mentor oraz konsultant na Studiach Podyplomowych Liderów Oświaty, współautorka poradnika o nowych ramowych planach nauczania dla dyrektorów szkół podstawowych. Autorka wielu publikacji na temat zmian w oświacie.

     

     

    Waldemar Ałdaś

    Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Instruktor harcerski, nauczyciel. Praktyk, wychowca, komendant obozów. Założyciel biura podróży Wizja.

     

    Iwona Ałdaś

    Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego w zakresie sztuk plastycznych oraz studiów podyplomowych z zarządzania oświatą w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Nauczyciel i wychowawca z 22 letnim stażem zawodowym, instruktor harcerski.

     

    Kamila Miszczuk

    Skończyła Medyczne Studium Zawodowe w Legnicy na kierunku ratownika medycznego. Pracuje w Pogotowiu Ratunkowym Legnica w filii Głogów.

    Współpraca

    Kurs zorganizowany przy współpracy Beaty Domareckiej autorki książki pt.: „Jak zorganizować szkolną turystykę?”

     

    Dodatkowe materiały

    Każdy uczestnik kursu po jego zakończeniu otrzyma GRATIS zestaw materiałów dodatkowych w formie EBOOKA.

    Wśród sporej ilości materiałów znajduję się m.in.:

     

    – przykładowe zadania i wymagania dotyczące przygotowania wycieczki, noclegu itp.

    – liczne gotowe umowy,instrukcje, oświadczenia, karty, zgody, procedury i zobowiązania

    – rozliczenia finansowe

    – regulaminy

    – materiały z tematyki: Krajoznawstwo i turystyka szkolna

    Bezpieczna jazda autokarem

    Bezpieczna podróż autokarem

    Podstawowe zasad związanech z organizowaniem wyjazdów autokarowych dzieci i młodzieży opracowane w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

     

    Dowiedz się więcej